Skip to main content
BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis
2023-05-31 14-17-04 author Mantas Gudzinevicius.jpg

 

Įgyvendinant Europos Sąjungos (ES) bepiločių orlaivių (dronų) reglamentų paketo nuostatas, pagrindinis Lietuvos oro navigacijos paslaugų teikėjas „Oro navigacija“ investuoja 2,5 mln. eurų į sprendimus, kurie leis dronų naudotojams paprasčiau naudotis oro erdve.

„Oro navigacija“ pasirašė sutartį su Austrijos įmone „Frequentis“, su kuria kartu Lietuvoje diegs U-Space paslaugų teikimo sistemą – per mobiliąją aplikaciją bepiločių orlaivių naudotojams bus teikiamos bendros informacijos, skrydžių patvirtinimo, eismo informacijos ir kitos paslaugos.

„Bepiločių orlaivių oro erdvėje daugėja ir ši tendencija išlaikys augimo kryptį – jie populiarėja ne tik tarp mėgėjų, bet vis dažniau tampa svarbiu įrankiu ir pramonėje, ir pagalbos tarnybose. Dėl išaugusio dronų skaičiaus svarbu turėti sistemą, kuri leistų realiu laiku stebėti oro erdvę, gauti informaciją apie bepiločių orlaivių skrydžius ir juos valdyti – patvirtinti arba suteikti leidimą skristi. Naujos sistemos dėka dronų naudotojai galės paprasčiau naudotis oro erdvę, o mes – užtikrinti saugą“, – sako „Oro navigacijos“ generalinis direktorius Saulius Batavičius.

Naujoji bepiločių orlaivių eismo valdymo sistema leis įvertinti oro sąlygas, realiu laiku matyti kitus eismo dalyvius, rezervuoti skrydžio zoną pirmenybės principu, sumažinti potencialų neigiamą poveikį aplinkai ir privatumui.

„Diegiant vieningą dronų eismo valdymo sistemą „Oro navigacija“ bendradarbiaus su Transporto kompetencijos agentūra, tad planuojant skrydį visi būtini leidimai dronų naudotojams bus suteikiami paprasčiau“, – teigia S. Batavičius.

Vieninga dronų eismo valdymo sistema leis integruoti ir kitas suinteresuotas šalis – pagalbos tarnybas, komercines įmones bei viešas institucijas, kurioms dronų eismo informacija taip pat gali būti aktuali.

Su Austrijos „Frequentis“ pasirašytų susitarimų vertė sudaro 2,5 mln. eurų be pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Numatoma, kad U-Space paslaugų sistema bus įdiegta bei išbandyta iki 2024 metų vasaros ir, atitinkamai, pradėta naudoti Lietuvos dronų naudotojų.

Atsižvelgiant į ES reglamentų ir Aviacijos įstatymo nuostatas, „Oro navigacija“ planuoja tapti vienintele bendros informacijos paslaugų teikėja Lietuvoje.

Atnaujinimo data: 2023-06-05 14:20:41

icon-back Atgal