SE Oro Navigacija

Oro navigacija: auga skrydžių srautai, fiksuojami teigiami finansiniai rezultatai

Vasaros laikotarpis, neabejotinai, yra atostogų metas. O tai turi teigiamos įtakos skrydžių srautams, kurie rugpjūčio mėnesį augo labiausiai. Praėjusį mėnesį bendras VĮ „Oro navigacija” specialistų aptarnautų skrydžių skaičius, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, augo pusantro karto ir sudarė 18,4 tūkst. skrydžių.

„Augantys skrydžių srautai, žinoma, teigiamai atsiliepia ir VĮ „Oro navigacija“ finansiniams rezultatams. Liepa ir rugpjūtis buvo pirmi mėnesiai, kai po labai ilgos pertraukos fiksavome teigiamą finansinį rezultatą. Tai buvo pirmieji mėnesiai nuo pat 2019 metų pabaigos, kai Įmonės veikla nebebuvo nuostolinga ir ji uždirbo pelno“, – teigia VĮ „Oro navigacija“ generalinis direktorius Saulius Batavičius bei tikisi, kad ir rugsėjo mėnuo gali atnešti teigiamą finansinį rezultatą, o tai sudarytų galimybę turėti pirmąjį pelningą finansinį metų ketvirtį po pusantrų metų pertraukos.

Rugpjūčio mėnesį tranzitiniai skrydžiai augo 1,7 karto ir sudarė 14,3 tūkst. skrydžių. Praėjusį mėnesį daugiausia kartų tranzitu per Lietuvą buvo skrendama į Rusijos Federaciją – skrydžių vadovai aptarnavo 5267 skrydžius. Antroje vietoje – Vokietija, aptarnauta 1316 skrydžių, trečioje vietoje Latvija – aptarnauti 994 skrydžiai.

Vertinant terminalinius skrydžius, praėjusį mėnesį iš Lietuvos daugiausia buvo skrendama į Jungtinę Karalystę (286 skrydžiai), Vokietiją (196 skrydžiai) ir Latviją (137 skrydžiai).

Šių metų rugpjūčio mėnesį daugiausia skrydžių Lietuvos oro erdve įvykdė „Air Baltic“ (1627 skrydžiai), „Ryanair“ (1333 skrydžiai), „Aeroflot“ (1057 skrydžiai),  ir aviakompanija „Finnair“, kurios lėktuvai praėjusį mėnesį virš Lietuvos skrido 962 kartus.

Rugpjūčio mėnesį daugiausia kartų lėktuvai kilo ir leidosi Vilniaus oro uoste – čia buvo aptarnauta 2,7 tūkst. orlaivių arba 22 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Kauno oro uoste aptarnauti 775 orlaiviai (12 proc. daugiau nei pernai). Palangoje aptarnautas 321 orlaivis (vos 4 proc. mažiau nei pernai), o Šiaulių oro uoste skrydžių vadovai aptarnavo 216 orlaivių (32 proc. mažiau nei pernai).

Pikinė visų skrydžių mėnesio diena buvo rugpjūčio 22 d. Tą dieną Lietuvos padangę skrodė 646 orlaiviai.

 

Apie įmonės teikiamas oro navigacijos paslaugas:

Kiekvienoje valstybėje siekiant, kad skrydžiai vyktų saugiai, efektyviai ir laiku, nuo orlaivio pajudėjimo iš orlaivio stovėjimo aikštelės iki jo nutūpimo paskirties aerodrome, jam yra teikiamos oro navigacijos paslaugos. Lietuvos oro erdvėje ir Lietuvos oro uostuose tai atlieka valstybės įmonė „Oro navigacija”.

Oro bendrovės už naudojimąsi oro erdve ir joje teikiamas oro navigacijos paslaugas moka maršruto ir terminalo rinkliavas. Tai yra atlyginimas už šalies, kurios oro erdve naudojamasi, patirtas sąnaudas. „Oro navigacija“ sąnaudas pilnai padengia iš pagrindinės veiklos – oro navigacijos paslaugų teikimo - pajamų ir nėra išlaikoma iš valstybės biudžeto.

 

Daugiau informacijos:

Lina Nuobarienė

Komunikacijos vadovė

Mob. +370 687 26 001

El. p.: nuobariene.l@ans.lt

Grįžti

Rekvizitai

VĮ  „Oro navigacija“
Balio Karvelio g. 25, LT-02184 Vilnius

Tel. +370 706 94 502 
El. paštas info@ans.lt           

                    

                

                  

 

Įmonės kodas    210060460 
PVM mokėtojo kodas   LT100604610 

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre kodas 210060460