SE Oro Navigacija

Oro navigacija: aviacinė vasara šiemet šaltesnė

Įprastai aviacijai intensyvus rugpjūčio mėnuo ir šiemet demonstravo augančius skrydžių srautus, tačiau bendras rugpjūčio mėnesio skrydžių skaičius Lietuvos oro erdvėje, palyginus su pernai rugpjūčio mėnesiu, mažėjo 56 proc. ir sudarė beveik 12 tūkst. skrydžių, o tranzitinių skrydžių skaičius mažėjo 60 proc. (8,3 tūkst. skrydžių).

 „Nors jau prasidėjo ruduo, aviacijoje vis dar tęsiasi vasaros sezonas, kuris prasideda kovo pabaigoje ir baigiasi spalio gale. Vasaros sezonai visuomet būdavo pikiniai ir oro erdvės apkrova jų metu būdavo didžiausia. Tačiau Covid-19 viską pakoregavo ir, nepaisant to, kad Eurokonrolės duomenimis, Lietuvos oro erdvė nukentėjo mažiausiai, mums šis vasaros sezonas buvo gan šaltas. Net ir vertinant paskutiniais mėnesiai gerėjančią skrydžių srautų statistiką, visame aviacijos sektoriuje juntamas sąstingis. Naujausi tyrimai rodo, kad keturi iš penkių keliaujančiųjų, mieliau renkasi likti namuose. Tai leidžia daryti prielaidą, kad aviacinė krizė kol kas tik gilės“,- teigia VĮ „Oro navigacija” laikinasis vadovas Marius Beliūnas.

Rugpjūčio mėnesį daugiausia kartų tranzitu per Lietuvą buvo skrendama į Rusijos Federaciją – skrydžių vadovai aptarnavo 3210 skrydžių. Antroje vietoje – Vokietija, aptarnauti 958 skrydžiai, trečioje vietoje Latvija – aptarnauti 500 skrydžių.

Pagrindinės tranzitinius skrydžius vykdžiusios aviakompanijos, kurios, lyginant su praėjusiais metais, didino skrydžių skaičių, yra „Ural Airlines“ (Rusija), „Pobeda Airlines“ (Rusija), „AirBridgeCargo“ (Rusija), „Smartavia“ (Rusija) bei „Singapore“ (Singapūras).
 
Populiariausios terminalinių skrydžių kryptys buvo Vilnius – Londonas (204 skrydžiai), Vilnius – Ryga (192 skrydžiai), Vilnius – Varšuva (87 skrydžiai).

Praėjusį mėnesį daugiausia kartų lėktuvai kilo ir leidosi Vilniaus oro uoste – čia aptarnauti 2 258 orlaiviai arba 46 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu. Kauno oro uoste aptarnauti 694 lėktuvai (23 proc. mažiau nei pernai), Palangos oro uoste buvo aptarnauti 333 lėktuvai (36 proc. mažiau nei pernai), o Šiauliuose –  318 lėktuvai (29 proc. mažiau nei pernai).

Pikinė mėnesio diena buvo rugpjūčio 20 d. Tądien Lietuvos padangę skrodė 443 lėktuvai.

Apie įmonės teikiamas oro navigacijos paslaugas:

Kiekvienoje valstybėje siekiant, kad skrydžiai vyktų saugiai, efektyviai ir laiku, nuo orlaivio pajudėjimo iš orlaivio stovėjimo aikštelės iki jo nutūpimo paskirties aerodrome, jam yra teikiamos oro navigacijos paslaugos. Lietuvos oro erdvėje ir Lietuvos oro uostuose tai atlieka valstybės įmonė „Oro navigacija”.

Oro bendrovės už naudojimąsi oro erdve ir joje teikiamas oro navigacijos paslaugas moka maršruto ir terminalo rinkliavas. Tai yra atlyginimas už šalies, kurios oro erdve naudojamasi, patirtas sąnaudas.

 „Oro navigacija“ sąnaudas pilnai padengia iš pagrindinės veiklos – oro navigacijos paslaugų teikimo - pajamų ir nėra išlaikoma iš valstybės biudžeto.

Grįžti

Rekvizitai

VĮ  „Oro navigacija“
Balio Karvelio g. 25, LT-02184 Vilnius

Tel. +370 706 94 502 
El. paštas info@ans.lt           

                    

                

                  

 

Įmonės kodas    210060460 
PVM mokėtojo kodas   LT100604610 

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre kodas 210060460