SE Oro Navigacija

Balandžio mėnesio pabaigoje pastebimas skrydžių skaičiaus augimas

Balandžio mėnesio pradžioje skrydžių statistika nežadėjusi nieko gero, paskutinėmis mėnesio dienomis nukreipė skrydžių skaičiaus kreivę į viršų ir pasiekė antrosios karantino savaitės rezultatus.

Bendras balandžio mėnesio skrydžių skaičius Lietuvos oro erdvėje, palyginus su pernai balandžio mėnesiu, mažėjo 80,7 proc. ir sudarė 4243 skrydžius, o tranzitinių skrydžių skaičius mažėjo 79,4 proc. (3377 skrydžiai).

„Vertindami Lietuvos situaciją ir lygindami ją su kitomis Eurokontrolės aptarnaujamomis šalimis, galime pastebėti, kad skrydžių skaičiaus mažėjimas yra vienas mažesnių. O balandžio mėnesio pabaigoje pastebima nežymi skrydžių augimo tendencija ir numatomas skrydžių atnaujinimas, leidžia tikėtis, kad nuosaikus skrydžių augimas išliks ir liepos mėnesį galėsime džiaugtis padidėjusiais skrydžių srautais. Tačiau nepriklausomai nuo skrydžių skaičiaus, įmonė deda ir dės visas pastangas, kad būtų užtikrinta skrydžių sauga ir Lietuvos, Europos bei kitų šalių žmones pasiektų lėktuvais skraidinamos vienkartinės kaukės, respiratoriai, kostiumai ir kitos apsaugos nuo COVID-19 priemonės, o krovinius ir žmones skraidinantys pilotai bei lėktuvų įgulos saugiai pasiektų namuose likusias šeimas“,- sako VĮ „Oro navigacija“ laikinai einantis generalinio direktoriaus pareigas Marius Beliūnas,

Balandžio mėnesį daugiausia kartų tranzitu per Lietuvą buvo skrendama į Rusijos Federaciją – skrydžių vadovai aptarnavo 893 skrydžius. Antroje vietoje – Vokietija, aptarnauti 797 skrydžiai, trečioje vietoje Kinija – aptarnautas 379 skrydžiai. Balandžio mėnesį buvo fiksuojamas tranzitinių skrydžių į Pietų Korėją augimas. O taip pat ženkliai išaugo tranzitinių skrydžių per Lietuvą iš Liuksemburgo skaičius (balandžio mėnesį jų buvo net 135, kai tuo tarpu tą patį mėnesį pernai vos 63).

Pagrindinės tranzitinius skrydžius vykdžiusios aviakompanijos, kurios, lyginant su praėjusiais metais, didino skrydžių skaičių, yra krovinių pervežimais užsiimančios „AirBridgeCargo“ (Rusija), „Aerologic“ (Vokietija) bei „Cargolux“ (Liuksemburgas).  

Balandžio mėnesį iš Lietuvos daugiausia buvo skrendama į Vokietiją  – 59 skrydžiai, Rusijos Federaciją – 41 skrydis ir Latviją – 39 skrydžiai. Daugiausia skrydžių į Lietuvą vyko taip pat iš Vokietijos – 63 skrydžiai, Rusijos Federacijos – 43 skrydžiai ir iš Latvijos – 40 skrydžių.

Praėjusį mėnesį daugiausia kartų lėktuvai kilo ir leidosi Vilniaus oro uoste – čia aptarnautas 349 orlaiviai arba 91 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu. Kauno oro uoste aptarnautas 241 lėktuvas (70,5 proc. mažiau nei pernai), Palangos oro uoste buvo aptarnauti vos 6 lėktuvai (98 proc. mažiau nei pernai), o štai Šiauliuose balandžio mėnesį buvo pastebimas 16 proc. augimas –  aptarnauti 278 lėktuvai.

Pikinės balandžio mėnesio dienos buvo balandžio 2, 4, 6, 20, 29 ir 30 d. Šiomis dienomis skrydžių vadovai aptarnavo 2 202 skrydžius.

Apie įmonės teikiamas oro navigacijos paslaugas:

Kiekvienoje valstybėje siekiant, kad skrydžiai vyktų saugiai, efektyviai ir laiku, nuo orlaivio pajudėjimo iš orlaivio stovėjimo aikštelės iki jo nutūpimo paskirties aerodrome, jam yra teikiamos oro navigacijos paslaugos. Lietuvos oro erdvėje ir Lietuvos oro uostuose tai atlieka valstybės įmonė „Oro navigacija”.

Oro bendrovės už naudojimąsi oro erdve ir joje teikiamas oro navigacijos paslaugas moka maršruto ir terminalo rinkliavas. Tai yra atlyginimas už šalies, kurios oro erdve naudojamasi, patirtas sąnaudas.

 „Oro navigacija“ sąnaudas pilnai padengia iš pagrindinės veiklos – oro navigacijos paslaugų teikimo - pajamų ir nėra išlaikoma iš valstybės biudžeto.

 

Daugiau informacijos:
Lina Nuobarienė
Komunikacijos vadovė
Tel. 8 706 94509
Mob. +370 687 26001

Grįžti

Rekvizitai

VĮ Oro navigacija
Balio Karvelio g. 25, LT-02184 Vilnius
Tel. +370 706 94 502, 
Faks. +370 706 94 522 
El. paštas info@ans.lt           

                    

                

                  

Įmonės kodas - 210060460 
PVM mokėtojo kodas - LT100604610 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre kodas 210060460