SE Oro Navigacija

Skrydžiams ir toliau mažėjant prognozuojama, kad Europa bus labiausiai nukentėjęs regionas

Skrydžių srautams ir toliau mažėjant, vilties aviacijos sektoriui teikia rinkoje pasirodžiusi vakcina ir pačių aviakompanijų planai aktyviau skraidyti gruodžio mėnesį.

„Nepaisant lūkesčio, kad dabartinė sudėtinga aviacijos sektoriaus situacija pradės gerėti ėmus plačiai naudoti vakciną, naujausia IATA ekonominė prognozė rodo, kad kitais metais Europa globaliame kontekste bus labiausiai nukentėjęs regionas, nes aviakompanijos čia patirs didžiausius nuostolius (11,9 mlrd. JAV dolerių) ir bus pasiekta žemiausia EBIT marža, mažėsianti 9,5 proc. Preliminariais skaičiavimais, keleivinis eismas (matuojamas RPK, kai vertinamos pajamos, keleivių skaičius ir kilometrai) šiemet mažėjo 70 proc., taigi Europos regiono rezultatai šiuo metu yra patys prasčiausi, išskyrus dar žemiau esančią Afriką ir Viduriniuosius rytus“,- teigia VĮ „Oro navigacija” generalinis direktorius Marius Beliūnas.

Lyginant su praėjusių metų lapkričio mėnesiu, skrydžių srautai mažėjo 54 proc. ir sudarė beveik 9 tūkst. skrydžių, o tranzitinių skrydžių skaičius mažėjo 49 proc. ( 7,3 tūkst. skrydžių).

Lapkričio mėnesį daugiausia kartų tranzitu per Lietuvą buvo skrendama į Rusijos Federaciją – skrydžių vadovai aptarnavo 2307 skrydžius. Antroje vietoje – Vokietija, aptarnauti 1143 skrydžiai, trečioje vietoje Kinija – aptarnauti 437 skrydžiai.

„Praėjusį mėnesį iš Lietuvos daugiausia buvo skrendama į Rygą (117 skrydžių), Varšuvą (70 skrydžių) ir Londoną (69 skrydžiai).“, - apibendrindamas aptarnautų skrydžių rezultatus pastebi M. Beliūnas.

Šių metų lapkričio mėnesį daugiausia skrydžių Lietuvos oro erdve įvykdė Rusijos oro bendrovė „Aeroflot“ (516 skrydžių), Rusijos „Ural airlines“ (447 skrydžiai) ir Latvijos oro bendrovė „Air Baltic“, kurios lėktuvai praėjusį mėnesį virš Lietuvos skrido 424 kartus.

Praėjusį mėnesį daugiausia kartų lėktuvai kilo ir leidosi Vilniaus oro uoste – čia aptarnautas 1 051 orlaivis arba 72 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu. Kauno oro uoste aptarnauti 295 lėktuvai (60 proc. mažiau nei pernai), o Palangos oro uoste buvo aptarnauti 106 lėktuvai (69 proc. mažiau nei pernai). Tuo tarpu Šiauliuose skrydžių vadovai aptarnavo 31 proc. daugiau lėktuvų nei praėjusių metų lapkričio mėnesį (218 lėktuvų).

Pikinė mėnesio diena buvo lapkričio 12 d. Tądien Lietuvos padangę skrodė 350 lėktuvų.

 

Apie įmonės teikiamas oro navigacijos paslaugas:

Kiekvienoje valstybėje siekiant, kad skrydžiai vyktų saugiai, efektyviai ir laiku, nuo orlaivio pajudėjimo iš orlaivio stovėjimo aikštelės iki jo nutūpimo paskirties aerodrome, jam yra teikiamos oro navigacijos paslaugos. Lietuvos oro erdvėje ir Lietuvos oro uostuose tai atlieka valstybės įmonė „Oro navigacija”.

Oro bendrovės už naudojimąsi oro erdve ir joje teikiamas oro navigacijos paslaugas moka maršruto ir terminalo rinkliavas. Tai yra atlyginimas už šalies, kurios oro erdve naudojamasi, patirtas sąnaudas. „Oro navigacija“ sąnaudas pilnai padengia iš pagrindinės veiklos – oro navigacijos paslaugų teikimo - pajamų ir nėra išlaikoma iš valstybės biudžeto.

 

Daugiau informacijos:

Lina Nuobarienė

Komunikacijos vadovė

Mob. +370 687 26 001

El. p.: nuobariene.l@ans.lt

Grįžti

Rekvizitai

VĮ  „Oro navigacija“
Balio Karvelio g. 25, LT-02184 Vilnius

Tel. +370 706 94 502 
El. paštas info@ans.lt           

                    

                

                  

 

Įmonės kodas    210060460 
PVM mokėtojo kodas   LT100604610 

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre kodas 210060460