SE Oro Navigacija

Spalio mėnesio skrydžių statistikoje įprastas skrydžių mažėjimas

Dar rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais augę skrydžių srautai, spalį vėl krito iki prieš tai buvusio liepos mėnesio lygio. Lyginant su praėjusių metų spalio mėnesiu, skrydžių srautai mažėjo 60 proc. ir sudarė beveik 10 tūkst. skrydžių, o tranzitinių skrydžių skaičius mažėjo 59 proc. ( 7,4 tūkst. skrydžių).

 „Skrydžių mažėjimo tendencija būdinga kiekvienų metų spaliui. Natūralu: pasibaigus šiltiems orams, baigiasi ir intensyvus atostoginių kelionių laikotarpis, kuris turi nemažai įtakos skrydžių skaičiams. Šie metai aviacijai yra kitokie ir, deja, vertinant naujausias Eurokontrolės prognozes, skrydžiai į praėjusių metų lygį galėtų sugrįžti ne anksčiau nei 2024 metais. Tai pats optimistiškiausias scenarijus, tuo tarpu labiausiai realus, kad 2024 metais skrydžių srautai atsistatys tik iki 92 proc.“,- teigia VĮ „Oro navigacija” generalinis direktorius Marius Beliūnas.

Spalio mėnesį daugiausia kartų tranzitu per Lietuvą buvo skrendama į Rusijos Federaciją – skrydžių vadovai aptarnavo 2626 skrydžius. Antroje vietoje – Vokietija, aptarnauti 949 skrydžiai, trečioje vietoje Kinija – aptarnauti 356 skrydžiai.

Pagrindinės tranzitinius skrydžius spalio mėnesį vykdžiusios aviakompanijos yra „Ural Airlines“, „Aeroflot“, „Rossiya Airlines“, „Airbaltic“ bei „Pobeda Airlines“.

Populiariausios terminalinių skrydžių kryptys buvo Vilnius – Londonas (143 skrydžiai), Vilnius – Ryga (138 skrydžiai), Vilnius – Varšuva (87 skrydžiai).

Praėjusį mėnesį daugiausia kartų lėktuvai kilo ir leidosi Vilniaus oro uoste – čia aptarnauti 1 489 orlaiviai arba 67 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu. Kauno oro uoste aptarnauti 492 lėktuvai (48 proc. mažiau nei pernai), Šiauliuose –  202 lėktuvai (17 proc. mažiau nei pernai), o Palangos oro uoste buvo aptarnauti 177 lėktuvai (54 proc. mažiau nei pernai).

Pikinė mėnesio diena buvo spalio 16 d. Tądien Lietuvos padangę skrodė 359 lėktuvai.

Apie įmonės teikiamas oro navigacijos paslaugas:

Kiekvienoje valstybėje siekiant, kad skrydžiai vyktų saugiai, efektyviai ir laiku, nuo orlaivio pajudėjimo iš orlaivio stovėjimo aikštelės iki jo nutūpimo paskirties aerodrome, jam yra teikiamos oro navigacijos paslaugos. Lietuvos oro erdvėje ir Lietuvos oro uostuose tai atlieka valstybės įmonė „Oro navigacija”.

Oro bendrovės už naudojimąsi oro erdve ir joje teikiamas oro navigacijos paslaugas moka maršruto ir terminalo rinkliavas. Tai yra atlyginimas už šalies, kurios oro erdve naudojamasi, patirtas sąnaudas. „Oro navigacija“ sąnaudas pilnai padengia iš pagrindinės veiklos – oro navigacijos paslaugų teikimo - pajamų ir nėra išlaikoma iš valstybės biudžeto.

Daugiau informacijos:

Lina Nuobarienė

Komunikacijos vadovė

Mob. +370 687 26 001

El. p.: nuobariene.l@ans.lt

Grįžti

Rekvizitai

VĮ  „Oro navigacija“
Balio Karvelio g. 25, LT-02184 Vilnius

Tel. +370 706 94 502 
El. paštas info@ans.lt           

                    

                

                  

 

Įmonės kodas    210060460 
PVM mokėtojo kodas   LT100604610 

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre kodas 210060460