SE Oro Navigacija

„Oro navigacija” ir Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba plečia bendradarbiavimo sritis

Šią savaitę tarp VĮ „Oro navigacija“ ir Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LHMT) buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kuria įtvirtinamas bendradarbiavimas saugos valdymo srityje. Sutartimi įmonės sutarė dėl periodiško keitimosi gerąja praktika bei išmoktomis pamokomis.

„Užtikrindami skrydžių saugą, daug dėmesio skiriame saugos politikai ir procedūroms, įskaitant saugos rizikos vertinimą, todėl esame sukaupę nemažai geros patirties. Apsikeitimas šia informacija leis dar labiau sustiprinti esamą bendradarbiavimą“,- teigia VĮ „Oro navigacija“ generalinis direktorius Marius Beliūnas.

Anot LHMT direktoriaus Kęstučio Šetkaus, ši sutartis leis įmonei pagilinti turimas žinias saugos srityje.

„Pagrindinis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos uždavinys aviacijos srityje - teikti specialią meteorologinę informaciją oro navigacijai, kad būtų užtikrinta skrydžių sauga. Tikimės, kad su VĮ „Oro navigacija“ pasirašyta sutartis saugos bendradarbiavimo srityje ne tik leis dalintis gerąją patirtimi ir pagerinti mūsų žinias šioje srityje, bet ir sudarys sąlygas veiksmingai ir operatyviai spręsti klausimus ir iššūkius su kuriais susidursime ateityje“,- sako Kęstutis Šetkus.

VĮ „Oro navigacija“  ir LHMT  glaudžiai bendradarbiauja ir kitais klausimais. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba  teikia nuolatinę meteorologinę informaciją oro navigacijos paslaugų teikėjams, kad būtų užtikrinta skrydžių sauga Lietuvos oro erdvėje ir Vilniaus, Kauno bei Palangos aerodromuose.

Apie VĮ „Oro navigacija“

VĮ „Oro navigacija“ yra sertifikuota Europos oro navigacijos paslaugų teikėja, kuri teikia oro eismo valdymo, ryšių, navigacijos ir stebėjimo bei oro navigacijos informacijos paslaugas visoje Lietuvos Respublikos oro erdvėje, taip pat virš teritorinių vandenų bei Baltijos jūros oro erdvės, kuri įeina į Vilniaus skrydžių informacijos regioną. Įmonė taip pat užtikrina nuolatinę Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro veiklą, paieškų ir gelbėjimo darbų, įvykus orlaivio avarijai, organizavimą ir koordinavimą.

Apie Lietuvos hidrometeorologijos tarnybą

LHMT yra sertifikuota oro navigacijos paslaugų meteorologijos srityje teikėja. LHMT yra vienintelė oficiali šalyje patikimos hidrometeorologinės informacijos, reikalingos Lietuvos nacionalinėms reikmėms ir valstybės tarptautiniams įsipareigojimams vykdyti mažinant neigiamą nepalankių hidrometeorologinių sąlygų poveikį aplinkai ir žmogui, teikėja, kuri valdo ir užtikrina hidrometeorologijos stočių tinklo funkcionalumą pagal Pasaulinės meteorologijos organizacijos standartus.

Grįžti

Rekvizitai

VĮ  „Oro navigacija“
Balio Karvelio g. 25, LT-02184 Vilnius

Tel. +370 706 94 502 
El. paštas info@ans.lt           

                    

                

                  

 

Įmonės kodas    210060460 
PVM mokėtojo kodas   LT100604610 

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre kodas 210060460