SE Oro Navigacija

Kibernetinio saugumo klausimai bus aptariami diskusijų festivalyje „Būtent!”

Penktadienį Birštone vyksiančiame diskusijų festivalyje „Būtent!“ apie valstybinio ir privataus sektoriaus išmoktas pamokas užtikrinant skaitmeninės erdvės saugumą diskutuos kibernetinio saugumo, strateginės komunikacijos  bei viešosios politikos ekspertai. Į diskusiją bus kviečiami įsijungti ir į renginį atvykę žiūrovai.

Bandymai daryti įtaką rinkimų rezultatams, piktavalių mėginimai įsibrauti į strateginių valstybės įmonių sistemas, siekiai valstybės ir privataus verslo svetainėse paskleisti nedraugiškų valstybių propagandą – tai tik keletas garsiai visame pasaulyje nuskambėjusių atvejų.

Matydama suinteresuotų nedraugiškų grupių keliamus iššūkius nesnaudžia ir Lietuva.  Pernai patvirtinta nacionalinė kibernetinio saugumo strategija apibrėžia svarbiausias kibernetinio saugumo politikos kryptis ir tikslus Lietuvoje. Siekiama stiprinti kiberpajėgumus, numatyti kibernusikaltimų prevenciją, skatinti inovacijų plėtrą, stiprinti viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą. Vykdydama tarptautinius įsipareigojimus, Lietuva imasi lyderystės ir vadovauja vienai iš ES iniciatyvų kuriant bendras kibernetines greitojo reagavimo pajėgas. Vis daugiau dėmesio kibernetinės erdvės apsaugai skiria ir privatus sektorius.

„Koks skaitmeninio saugumo santykis su fiziniu saugumu? Kaip apsisaugoti nuo piktavalių noro daryti įtaką demokratiniams procesams? Kaip atrodo Lietuvos institucijos, lyginant su kitomis Europos valstybėmis, kibernetinio saugumo užtikrinimo srityje?“- šiuos ir kitus klausimus Birštone vyksiančioje „Oro navigacijos“ inicijuotoje diskusijoje aptars informacinio karo ekspertė Donara Barojan, dirbanti Astroscreen startuolyje Londone, Krašto apsaugos ministerijos atstovas Jonas Skardinskas, vadovaujantis Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų politikos grupei bei Tomas Montvila, „Oro navigacijos“ Operacinės veiklos departamento vadovas, daug prisidėjęs rengiant ir įgyvendinant aviacijos saugumo reikalavimus ES ir valstybės mastu. Diskusiją moderuos Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorė Margarita Šešelgytė.

Jau trečią kartą Birštone vyksiantis diskusijų festivalis „Būtent!“ yra atviras, nepolitinis, nemokamas renginys, kurio tikslas – skatinti šalyje diskusijų ir įsiklausymo kultūrą, toleranciją skirtingiems požiūriams, pilietinį įsitraukimą ir gerinti priimamų visuomenei svarbių sprendimų kokybę. Žodis „Būtent!” atspindi tą diskusijos momentą, kai diskusijos dalyviai, pateikę savus argumentus, pasiekia abipusį sutarimą ir supratimą. Siekiama, kad festivalis taptų tokio sutarimo, nuomonės formavimo, bendros valstybės vizijos kūrimo vieta, kuri suteiks įkvėpimo realiems verslo ir politikos sprendimams.

 

Vytautas Beniušis
Komunikacijos vadovas
Tel. 8 706 94509
Mob. +370 687 26001

Grįžti

Rekvizitai

VĮ Oro navigacija
Balio Karvelio g. 25, LT-02184 Vilnius
Tel. +370 706 94 502, 
Faks. +370 706 94 522 
El. paštas info@ans.lt           

                    

                

                  

Įmonės kodas - 210060460 
PVM mokėtojo kodas - LT100604610 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre kodas 210060460