SE Oro Navigacija

„Oro navigacija“ visuomenei Šiauliuose pristatė mobilų skrydžių valdymo bokštą

Valstybės įmonė „Oro navigacija“ liepos 27 d., šeštadienį, Šiauliuose Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje vyksiančioje tarptautinėje aviacijos šventėje „Sakalo sparnai 2019“ visuomenei pristatė mobilų skrydžių valdymo bokštą. Antrą kartą viešai visuomenei pristatomas objektas unikalus tuo, kad iš jo būtų valdomi skrydžiai tuo atveju, jei viename iš tarptautinių Lietuvos oro uostų nebūtų galima teikti skrydžių valdymo paslaugų.

„Ruošiamės ir nestandartinėms situacijoms – kaip aptarnauti civilinės aviacijos orlaivius, jei viename iš tarptautinių Lietuvos oro uostų nebūtų galima teikti paslaugų, pavyzdžiui, kilus gaisrui ar nutrūkus elektros tiekimui. Tokiu atveju lėktuvai būtų valdomi iš šio mobilaus skrydžių valdymo bokšto“, - sako „Oro navigacijos“ generalinis direktorius Mindaugas Gustys.

Jis pabrėžia, kad buvo galima užlipti į patį bokštą, pamatyti naudojamą įrangą, pabendrauti su įrangą prižiūrinčiais inžinieriais, o prireikus - bokštu besinaudosiančiais skrydžių vadovais.

„Oro navigacija“ bokštą nusipirko 2013 m. iš Didžiosios Britanijos kompanijos Mobile ATC Systems ir pradėjo naudoti 2014 m. Jis skirtas atstatyti aerodromo skrydžių valdymo paslaugu teikimą visuose keturiuose Lietuvos oro uostuose (nenumatytų atveju metu), kuriuose nuo specialiai įrengtų aikštelių prijungiamas prie įmones duomenų tinklo ir el. energijos. Įranga pilnai tinka vykdyti viso aerodromo valdymą, antžeminę-oro komunikaciją ir meteorologinį stebėjimą, kas paprastai atliekama naudojantis stacionariu aerodromo valdymo bokštu.

Įmonėje reguliariai atliekamos pratybos, siekiant būti pasirengus bet kada jį panaudoti.

Štai 2017 m. pratybų metu mobilus bokštas iš Kauno pervežtas į Vilnių siekiant įvertinti logistiką – apie 100 km atstumą ir reikalingą laiką techniniam mobilaus bokšto paruošimui.

2018 m. vykdytų pratybų Vilniuje metu tikrintas personalo gebėjimas elgtis pagal numatytas procedūras ir pereiti iš Vilniaus aerodromo skrydžių valdymo centro, kuriame sutriko paslaugu teikimas, į mobilų bokštą, is kurio atstatomos skrydžių valdymo paslaugos. Pratybas stebėjo reguliatorius – Civilinės aviacijos administracija.

Bokštas visuomenei pristatomas antrą kartą – pirmą kartą jis buvo pristatytas šiemet Lukiškių aikštėje vykusių Europos dienų renginių metu. Kol kas bokštas pagal paskirtį nebuvo panaudotas.

Liepos 27 d. Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje vykusi tarptautinė aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019“, skirta Lietuvos karo aviacijos 100-mečiui paminėti. Vyko pasirodymai skirtingų tipų orlaiviais – nuo istoriją menančio ANBO iki naujausių ir moderniausių naikintuvų. Šventėje apie keturias valandas truko parodomųjų ir akrobatinių skrydžių programa.

Renginyje dalyvauti sutiko 16 šalių atstovai su kariniais orlaiviais. Tarp jų Čekijos, Lenkijos, Latvijos, Suomijos, Kroatijos, Danijos, Vengrijos, Vokietijos, Belgijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Ukrainos oro pajėgų kariai.

Savo ekspozicijas ir veiklas pristatė Lietuvos skraidyklių ir parasparnių sporto federacija, Kauno technologijos universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas įvairios organizacijos ir įstaigos.

 

Vytautas Beniušis
Komunikacijos vadovas
Tel. 8 706 94509
Mob. +370 687 26001

Grįžti

Rekvizitai

Balio Karvelio g. 25, LT-02184 Vilnius
Tel. +370 706 94 502, 
Faks. +370 706 94 522 
El. paštas info@ans.lt           

                    

                

                  

Įmonės kodas - 210060460 
PVM mokėtojo kodas - LT100604610 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre kodas 210060460