SE Oro Navigacija

Vilniuje – papildomos priemonės mažinti orlaivių keliamą triukšmą

Šią savaitę Vilniuje įsigaliojo papildoma lėktuvų keliamo triukšmo valdymo priemonė. Nuo šiol pirmąjį posūkį  lėktuvų pilotai galės daryti tik pakilę aukščiau, be to, pirmojo posūkio taškas buvo dar labiau nukeltas nuo tankiai apgyvendintų sostinės rajonų.

„Nuo šių metų gruodžio 5 d. orlaiviams, kylantiems šiaurės kryptimi pagal standartinį išskridimo maršrutą, pirmąjį posūkį leidžiama daryti tik tada, kai lėktuvas pasieks ne žemesnį nei 4000 pėdų (apie 1300 m) aukštį nuo vidutinio jūros lygio. Kitaip tariant, aukštis bus 1000 pėdų arba apie 300 m didesnis, nei buvo leidžiamas iki šiol“, – sako “Oro navigacijos” Oro eismo vadybos skyriaus vadovas Romanas Petrovskis.

Jo teigimu, norint, kad posūkio taškas būtų labiau nutolęs nuo tankiai gyvenamų vietovių ir triukšmo poveikis gyventojams būtų dar mažesnis, pasiekta, jog orlaiviams, iš Vilniaus oro uosto kylantiems šiaurės kryptimi, posūkio taškas nutolo beveik 2 km.

“Už Saulėtekio mikrorajono buvęs posūkio taškas perkeltas už Nemenčinės plento, dėl to mažiau nepatogumų patirs tankiai apgyvendintų rajonų gyventojai”, - priduria specialistas.

Šių metų pavasarį Lietuvos oro uostai pranešė apie kartu su VĮ „Oro navigacija“ pasirašytą išsamų ilgalaikį kompleksinių triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo planą, kurio paskirtis yra siekti efektyviausio rezultato derinant skirtingas priemones.

Daugelis priemonių šiuo metu jau galioja – yra įvestas reikalavimas orlaiviams laikytis nustatyto standartinio išskridimo maršruto, kuris nustatytas virš mažai apgyvendintų miesto teritorijų, draudimas nakties metu orlaiviams staigiai stabdyti naudojant orlaivio jėgaines (variklį), kadangi taip sukeliamas didelis triukšmas. Be to, naktį nebegalima vykdyti ir triukšmingų orlaivių variklių bandymų, o orlaiviams yra įvestas reikalavimas laikytis triukšmą mažinančių procedūrų kylant.

Siekdama atsakyti į svarbiausius gyventojams rūpimus klausimus dėl orlaivių keliamo triukšmo, VĮ „Oro navigacija“ parengė atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus (DUK). Juos galima rasti https://www.oronavigacija.lt/lt/triuksmo-prevencija/

Grįžti

Rekvizitai

VĮ  „Oro navigacija“
Balio Karvelio g. 25, LT-02184 Vilnius

Tel. +370 706 94 502 
El. paštas info@ans.lt           

                    

                

                  

 

Įmonės kodas    210060460 
PVM mokėtojo kodas   LT100604610 

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre kodas 210060460