SE Oro Navigacija

Tarptautinėse pratybose – pilotų gelbėjimo operacija, skrydžių apribojimai ir kiti iššūkiai

Valstybės įmonės „Oro navigacijos" specialistai dalyvauja rugsėjo 25-26 d. Baltijos regiono oro erdvėje vykstančiose NATO pratybose „Ramstein Alloy 2018- 3". Į jas aktyviai įsitraukė įmonės Oro eismo vadybos skyrius, Aeronautikos gelbėjimo koordinacinis centras, Regiono ir Aerodromo skrydžių valdymo centrų skrydžių vadovai.

Trečiadienį Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvai Lietuvos oro erdvėje atliks mokomuosius skrydžius. Jiems grįžtant į savo bazę Lenkijoje bus mokomasi koordinuotai veikti esant kritinei situacijai. Pagal pratybų scenarijų bus imituojama dviejų naikintuvų avarija, pilotai katapultuosis su parašiutais. Tariamai nukentėjusius pilotus gelbės Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų budinčio sraigtasparnio įgula. Paieškos ir gelbėjimo darbus koordinuos VĮ „Oro navigacija“ Aeronautikos gelbėjimo koordinacinis centras kartu su Lietuvos kariuomenės Karinėmis oro pajėgomis.

„Ramstein Alloy“ yra kasmetinės karinės pratybos, kuriose dalyvauja NATO priklausančios valstybės ir šalys partnerės. Pratybų planavimas vyksta keliais etapais. Pirmiausia aukščiausiu lygmeniu nusprendžiama kur ir kada vyks pratybos, vėliau dėliojamas scenarijus, oro erdvės poreikis, dalyvausiančios šalys ir orlaiviai.

Ruošiantis šioms pratyboms, Oro eismo vadybos skyrius kūrė pagalbinius žemėlapius karinėms oro pajėgoms rezervuojamai ir nevaldomai oro erdvei. Įmonės specialistai taip pat konsultavo Karines oro pajėgas dėl optimaliausio oro erdvės panaudojimo, oro navigacijos informacijos platinimo.

Pratybų vykdymo dienomis didžiausi iššūkiai kyla Regiono skrydžių valdymo centrui, kai į numatytą pratybų erdvę atskrenda NATO šalių kariniai orlaiviai ir dėl to uždaroma dalis Lietuvos Respublikos oro erdvės civiliniams orlaiviams. Papildomi iššūkiai tenka ir Šiaulių skrydžių valdymo centrui bei Šiaulių oro navigacijos informacijos žiniavietės skyriui.

Tai jau trečios tokio pobūdžio pratybos šiais metais Baltijos regione. Pirmos vyko balandį, antros - birželį. Rugsėjį vyksiančiose pratybose didžiausias dėmesys skiriamas Lietuvos oro erdvei, Lietuva yra priimančioji pratybų šalis.


Vytautas Beniušis
Komunikacijos vadovas
Tel. 8 706 94509
Mob. +370 687 26001

Grįžti

Rekvizitai

VĮ  „Oro navigacija“
Balio Karvelio g. 25, LT-02184 Vilnius

Tel. +370 706 94 502 
El. paštas info@ans.lt           

                    

                

                  

 

Įmonės kodas    210060460 
PVM mokėtojo kodas   LT100604610 

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre kodas 210060460