SE Oro Navigacija

„Oro navigacija“ buvo pasirengusi kelto „Regina Seaways“ keleivių gelbėjimo operacijai

Spalio 2 d. „Oro navigacijos“ Aeronautikos gelbėjimo koordinacinis centras (AGKC) aktyviai ruošėsi incidentą Baltijos jūroje patyrusio kelto „Regina Seaways“ keleivių evakuacijai. Buvo sutelkti sraigtasparniai, susisiekta su kaimyninių šalių paieškos ir gelbėjimo centrais ir paprašyta jų pagalbos. Laimei, jūroje išsprendus laivo gedimo klausimus, iš Vokietijos į Lietuvą plaukęs keltas sėkmingai pasiekė Klaipėdą.

Antradienį apie 15 val. gavęs pranešimą apie incidentą patyrusį keltą, Aeronautikos gelbėjimo koordinacinis centras, bendradarbiaudamas su Jūrų gelbėjimo koordinaciniu centru, telkė Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų sraigtasparnius galimai keleivių evakuacijai iš laivo. Susisiekus su kaimyninių šalių paieškos ir gelbėjimo tarnybomis, buvo susitarta dėl Lenkijos, Švedijos, Latvijos kolegų pagalbos prireikus evakuoti keleivius iš laivo sraigtasparniais.

Budintys paieškos ir gelbėjimo sraigtasparniai AGKC prašymu nedelsiant buvo nukreipti į Nemirsetos paieškos ir gelbėjimo postą, kad prireikus galėtų evakuoti keleivius iš laivo.

Laimei, evakuoti keleivių iš laivo sraigtasparniais neprireikė, užvedus vieną iš laivo variklių, vėlyvų antradienio vakarą laivas pasiekė Klaipėdą.

Vytautas Beniušis
Komunikacijos vadovas
Tel. 8 706 94509
Mob. +370 687 26001

Grįžti

Rekvizitai

VĮ  „Oro navigacija“
Balio Karvelio g. 25, LT-02184 Vilnius

Tel. +370 706 94 502 
El. paštas info@ans.lt           

                    

                

                  

 

Įmonės kodas    210060460 
PVM mokėtojo kodas   LT100604610 

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre kodas 210060460