SE Oro Navigacija

Didelis įvykis Madride

Kovo 7–10 d. Madride vyko Pasaulinis oro eismo vadybos kongresas, kuriame Lietuvos, Lenkijos ir Norvegijos oro navigacijos paslaugų teikėjai pasirašė ketinimų protokolą dėl prisijungimo prie iTEC aljanso. iTEC – tai grupė oro navigacijos paslaugų teikėjų, bendromis pastangomis siekiančių kuo labiau tarpusavyje suderinti  jų eksploatuojamas skrydžių valdymo sistemas.

 

Šie trys oro navigacijos paslaugų teikėjai pasirašė ketinimo protokolus, patvirtindami savo planus prisijungti prie Ispanijos (ENAIRE), Vokietijos (DFS), JK (NATS) ir Nyderlandų (LVNL) oro navigacijos paslaugų teikėjų – kartu su sistemų tiekėja Indra – ir tapti Europos didžiausio bendradarbiavimo aljanso OEV sistemų srityje dalimi..

 

AVINOR įstos į aljansą pasirašydama sisteminės grupės sutartį su NATS, o PANSA ir VĮ „Oro navigacija” ketina įstoti pasirašydamos tokią sutartį su DFS.

 

Generalinis direktorius Algimantas Raščius: „iTEC požiūris į bendradarbiavimą, siekiant masto ekonomijos ir realių projektų, kai kuriama pažangiausia oro eismo valdymo technologija, yra gerai žinomas. Sprendimas prisijungti prie iTEC aljanso buvo Baltijos FOEB strategijos dalis. Tikime, kad įstojimas į iTEC aljansą per Vokietijos įmonės DFS sisteminę grupę yra geriausias būdas VĮ „Oro navigacija“ veiksmingumui didinti ir atnešti naudos mūsų partneriams“.

 

Ketinimų protokolas pasirašytas didžiulio renginio fone – Madrido forume dalyvavo 80 šalių atstovai, 90 kompanijų, gaminančių skrydžių valdymo ir kitokią aviacijos įrangą.

Viena diena buvo skirta VĮ „Oro navigacija“ ir PANSA susitikimui tolesnio bendradarbiavimo ir Baltijos funkcinio oro erdvės bloko (FOEB) klausimais. Pritarta pasiūlymui į Baltijos FOEB veiklą kviesti Ukrainos atstovus.

Grįžti

Rekvizitai

VĮ  „Oro navigacija“
Balio Karvelio g. 25, LT-02184 Vilnius

Tel. +370 706 94 502 
El. paštas info@ans.lt           

                    

                

                  

 

Įmonės kodas    210060460 
PVM mokėtojo kodas   LT100604610 

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre kodas 210060460