SE Oro Navigacija

Europa remia VĮ „Oro navigacija“ projektus

Spalio 7 d. valstybės įmonės „Oro navigacija“ generalinis direktorius Algimantas Raščius pasirašė sutartį su Europos Komisijos įgaliota Inovacijų ir tinklų vykdomąja agentūra (Innovation and Network Executive Agency – INEA) dėl 7,93 mln. eurų  daliniam įmonės projektų finansavimui. Tai vainikavo prieš metus pradėtą darbą, dalyvaujant bendrame konkurse su visų Europos Sąjungos šalių aviacijos įmonėmis. Šių metų liepą INEA koordinavimo komitetas teigiamai įvertino abi įmonės pateiktas paraiškas.

Pirmoji – dėl projekto „Oro eismo vadybos sistemos diegimas“. Naujos kartos skrydžių valdymo sistemai įdiegti skirtas projektas ypač svarbus, įgyvendinant Baltijos funkcinio oro erdvės bloko programą. Vieningas technologinis skrydžių valdymo sprendimas leis padidinti saugos lygį, oro erdvės pralaidumą ir skrydžių efektyvumą, sumažins orlaivių užlaikymą, aplinkos taršą ir sutrumpins skrydžių kelią.

Kita paraiška skirta projektui „Aerodromo eismo stebėjimo ir kontrolės sistemos modernizavimas“. Jo tikslas – patobulinti šiuo metu Vilniaus oro uoste naudojamą aerodromo eismo stebėjimo ir kontrolės sistemą, kad skrydžių vadovai gautų  išsamią  informaciją apie lėktuvų bei specialaus transporto judėjimą aerodromo teritorijoje.

Abiejų projektų įgyvendinimo terminas – 2019 m.

Grįžti

Rekvizitai

VĮ  „Oro navigacija“
Balio Karvelio g. 25, LT-02184 Vilnius

Tel. +370 706 94 502 
El. paštas info@ans.lt           

                    

                

                  

 

Įmonės kodas    210060460 
PVM mokėtojo kodas   LT100604610 

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre kodas 210060460