Administracinė informacija

  • VĮ Oro navigacija

Lenkijos kariai supažindinti su orlaivių gelbėjimo pajėgumais Lietuvoje

Ketvirtadienį valstybės įmonės „Oro navigacija“ Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro atstovai lankėsi Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose. Oro policijos misiją pradėjusius Lenkijos karinių oro pajėgų karius jie supažindino su Lietuvoje esančiais gelbėjimo pajėgumais lėktuvų nelaimės ar avarinės situacijos atveju.

Tai tradicinis pažintinis renginys, kurį „Oro navigacijos“ atstovai organizuoja kaskart oro misiją pradedantiems naujai atvykusiems NATO šalių kariams.

Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro viršininkas Vytautas Vaižmužis misiją vykdantiems svečiams iš Lenkijos pristatė Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro veiklą, papasakojo apie Lietuvos turimus gelbėjimo pajėgumus, naikintuvų pilotams patekus į nelaimę.

Susitikime su oro uostų ir gelbėjimo tarnybų atstovais taip pat buvo aptarti numatyti veiksmai, kurių būtų imtasi naikintuvų ar kitų orlaivių nelaimės atveju. Diskutuota ir apie kitas galimas nestandartines situacijas oro policijos misijos metu.

Lenkijos kariai supažindino „Oro navigacijos“ ir kitų tarnybų atstovus su Šiaulių Aviacijos bazėje dislokuotais Lenkijos naikintuvais F-16, pateikė patarimų, kaip nelaimės atveju reikėtų teikti pagalbą avariniu būdu nusileidusiems Lenkijos naikintuvų pilotams.

Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centras veikia visą parą. Centras gauna informaciją iš avariją ar nelaimę patyrusių orlaivių ar laivų, iš Vilniaus regiono skrydžių valdymo centro, koordinacinio centro Norvegijoje, taip pat kitų juridinių bei fizinių asmenų. Nelaimės atveju pagal iš anksto suderintą ryšio schemą centras apie įvykusią avariją informuoja kitas Lietuvoje veikiančias paieškos ir gelbėjimo tarnybas, organizuoja gelbėjimo darbus.

Pagal tarptautinę teisę, jeigu orlaivio ar laivo avarija įvyksta pasienio ruože, kaimyninės šalys įsipareigoja padėti viena kitai. Kaimyninių valstybių koordinacinių centrų prašymu jos siunčia paieškos ir gelbėjimo pajėgas bei techniką.

1 2Puslapis atnaujintas: 2018-09-05

Rekvizitai

VĮ  „Oro navigacija“
Balio Karvelio g. 25, LT-02184 Vilnius

Tel. +370 706 94 502 
El. paštas info@ans.lt           

                    

                

                  

 

Įmonės kodas    210060460 
PVM mokėtojo kodas   LT100604610 

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre kodas 210060460