SE Oro Navigacija

Ieškomas į Nidą skridęs ir dingęs parasparnio pilotas

Valstybės įmonės „Oro navigacija“ Aeronautikos gelbėjimo koordinacinis centras nuo ketvirtadienio vakaro ieško iš Vilniaus į Nidą išskridusio ir dingusio parasparnio piloto.

Paieškos ir gelbėjimo darbai atliekami kartu su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centru, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Lietuvos policija.
Paieškoje dalyvauja Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis, karinių jūrų pajėgų laivai.

Paieškos buvo vykdomos visą naktį ir toliau tęsiamos.

Parasparnio paieškos: gelbėjimo darbus tęsia sraigtasparniai ir laivas

Iš Vilniaus į Nidą skridusio parasparnio piloto paieškos tęsiamos. Šiuo metu paieškas teritorijoje aplink Nidą vykdo karinių oro pajėgų sraigtasparnis ir Valstybės sienos  apsaugos tarnybos sraigtasparnis bei karinių jūrų pajėgų laivas „Kuršis“.

Paieškas Neringoje vykdo gausios pasieniečių ir policijos pajėgos.

Lietuvos žemyninėje dalyje paieškos ir gelbėjimo darbus koordinuoja „Oro navigacijos“ Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro atstovai, o Lietuvos teritoriniuose vandenyse – Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras.

Paieškos vykdomos nuo ketvirtadienio vakaro.

Paieškas Neringoje palei Kuršių marias ir Baltijos jūrą vykdo ir gausios pasieniečių bei policijos pajėgos.

Penktadienį Lietuvos pasieniečius kolegos iš Kaliningrado srities informavo, kad Rusijos pusėje taip pat vykdoma dingusio parasparnininko paieška. Kaimyninės šalies pareigūnai, be kitų priemonių, tam naudoja ir savo sraigtasparnį. Rusijos pusėje žvalgoma ir Kuršių marių, ir Baltijos jūros teritorija.
 

Informaciją atnaujinsime.

Parasparnis – lengvas skraidymo aparatas, neturintis standžios struktūros, panašus į parašiutą. Motorinio parasparnio galinėje dalyje yra pritaisytas specialus motoras, kurio pagalba pilotas gali kilti, manevruoti, ilgesnį laiką išbūti ore.


Vytautas Beniušis
Komunikacijos vadovas
Tel. 8 706 94509
Mob. +370 687 26001

Grįžti

Rekvizitai

 

 


 

 

Rodūnios kelias 2, LT-02188 Vilnius 
Tel. +370 706 94 502, 
Faks. +370 706 94 522 
El. paštas info@ans.lt

 

    

Įmonės kodas - 210060460 
PVM mokėtojo kodas - LT100604610 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre kodas 210060460