Pasirašyta tarpvalstybinė sutartis

2012-07-18

Liepos 17 d. susisiekimo ministras Eligijus Masiulis ir Lenkijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Janusz Skolimowski pasirašė Lietuvos ir Lenkijos valstybių sutartį dėl Baltijos funkcinio oro erdvės bloko (FAB) sukūrimo.

Šis aktas vainikavo ilgą kelią, kurį nuėjo abi šalys, įgyvendindamos Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą, įpareigojantį ES valstybes iki 2012 m. gruodžio 4 d. įsijungti bent į vieną funkcinį oro erdvės bloką su kita Europos šalimi. Projekto tikslas – vadovaujantis Bendro Europos dangaus iniciatyva, užtikrinti saugesnį, efektyvesnį ir ekonomiškesnį oro erdvės panaudojimą.

 

Ekspertų vertinimu, ateityje, be Lietuvos ir Lenkijos, prie Baltijos FAB galėtų prisijungti ir ES nepriklausančios šalys, kaip Ukraina, Baltarusija. Ypač ženkliai skrydžių valdymą regione pagerintų Rusijos Kaliningrado srities dalyvavimas šiame projekte.

 

Tarpvalstybinę sutartį kartu su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos ir Lenkijos Respublikos transporto ministerijos, taip pat KAM bei CAA specialistais rengė ir abiejų šalių oro navigacijos teikėjų – VĮ „Oro navigacija“ ir PANSA atstovai.