Pranešimas žiniasklaidai

2012-07-11

 Vaizdingas  pasakojimas apie  Lietuvos oro erdvėje vykstančių  skrydžių valdymą 

 

„Jūsų skrydį lydi mūsų akys“ – taip  romantiškai pavadinta Susisiekimo ministerijoje atidaryta nauja fotografijų paroda, kurioje VĮ „Oro navigacija“ tarsi atskleidžia paslaptį, supančią  Lietuvos oro erdvėje vykdomų skrydžių valdymą.

 

 „Malonu, kad  įmonė „Oro navigacija“ valdo oro eismą be trikdžių ir yra gerai vertinama pasaulyje, atitinka aukščiausius Europos Sąjungos  kriterijus, – pristatydamas ekspoziciją sakė susisiekimo viceministras Arūnas Štaras.  

 

Tik svajojančiam poetui dangus – bekraštis ir nedalomas. Iš tikrųjų Lietuvos oro erdvė yra griežtai suskirstyta į regionus, sektorius, zonas, rajonus. Nematomas jų ribas kerta 40 nuolatinių oro kelių, kuriais įvairiuose aukščiuose, skirtingais greičiais ir kryptimis, bet kuriuo paros metu skrenda dešimtys lėktuvų.

 

Šį nė minutei nenutrūkstantį vyksmą valdo valstybės įmonės „Oro navigacija“ skrydžių vadovai ir radiolokacijos, ryšių, navigacijos, informacinių technologijų inžinieriai. Jų akys ir mintys lydi kiekvieną skrydį, ir tik jų dėka toje lėktuvų raižomoje padangėje niekada nesutrinka griežtai sustyguota tvarka

 

„Pernai Lietuvos oro erdvę kirto ir mūsų skrydžių valdymo centrų teikiamomis oro navigacijos paslaugomis pasinaudojo daugiau kaip 200 tūkst. orlaivių įgulų (200 479). Didžioji jų dalis (158 543) virš Lietuvos Respublikos teritorijos skrido tranzitu. Kiti leidosi šalies oro uostuose ir kilo iš jų, – sakė Arūnas Štaras.

 

„Oro keliai, kuriuose irgi yra duobių, matomi tik  mūsų specialistams. Jie padeda  orlaivių  įguloms saugiai aplenkti šias duobes ir sėkmingai pasiekti tikslą. Džiaugiuosi, kad eksponuojamos fotografijos padės visuomenei daugiau sužinoti apie nematomą mūsų įmonės darbą, – sakė VĮ „Oro navigacija“ generalinis direktorius Algimantas Raščius.

 

Fotografijose – žmonės, kurie valdo skrydžius Lietuvos oro erdvėje, galinga radiolokacinė technika, tūpimo pagal prietaisus sistemos, leidžiančios orlaiviams saugiai nusileisti sudėtingomis oro sąlygomis, antenos.  

 

Eksponuojamų darbų autorius – žinomas Lietuvos fotomenininkas Andrius Repšys. Jis yra surengęs 24 personalines foto parodas, keturiose  tarptautinėse foto parodose už savo darbus pelnė prizus.

 

Paroda veiks iki liepos pabaigos.