Specialistai dalinosi gerąja patirtimi viešinant FOEB veiklą

Įmonės veikla

  • VĮ Oro navigacija

Specialistai dalinosi gerąja patirtimi viešinant FOEB veiklą

1 2

Efektyvūs funkcinių oro erdvės blokų (angl. FAB, liet. - FOEB) veiklos viešinimo visuomenei kanalai, naujas požiūris į komunikavimo strategijas ir dalinimasis gerąja praktika – tokios temos dominavo Vokietijoje vykusiame oro navigacijos komunikacijos specialistų seminare.

Birželio 7-8 d. Langene susitikę 31-os Europos šalies atstovai iš 7-ių Europoje veikiančių FOEB’ų diskutavo, kaip efektyviai komunikuoti su oro erdvės naudotojais, aptarė naudojamas komunikacijos priemones bendraujant su žiniasklaida ir visuomene, ieškojo būdų, kaip FOEB’ų teikiamą naudą būtų galima patraukliai pristatyti aviacijos specialistams, verslui ir su aviacija nieko bendro neturintiems piliečiams.

Dauguma renginio dalyvių sutarė, kad nors funkciniai oro erdvės blokai veikia jau ne vienerius metus, didžioji dalis visuomenės, o ir nemaža dalis aviacijos specialistų, apie jų teikiamą naudą žino per mažai.

Renginyje Lietuvai atstovavę valstybės įmonės “Oro navigacija” atstovai – generalinio direktoriaus patarėjas Vidmantas Kairys ir Strateginės plėtros skyriaus vadybininkė Julija Čižienė - kartu su kolegomis iš Lenkijos oro navigacijos paslaugų teikėjos PANSA pristatė bendrą Baltijos FOEB'o iniciatyvą: parengti mokomąją priemonę, kurioje visiems suprantama kalba būtų paaiškinta FOEB idėja, veikimo principai, ekonominė nauda ir kuriama pridėtinė vertė aviacijos rinkai. Šiame vadovėlyje taip pat būtų pateiktos komunikacijos gairės oro navigacijos komunikacijos specialistams siekiant pasiekti skirtingas oro navigacijos klientų grupes ir skirtingas auditorijas visuomenėje.

Iniciatyva sulaukė susidomėjimo, todėl mokomąją priemonę Baltijos FOEB’o specialistai planuoja parengti iki kito FOEB’ų komunikacijos ekspertų susitikimo, kuris numatytas lapkričio mėnesį Vilniuje arba Varšuvoje.

VĮ “Oro navigacija” kartu su Lenkijos oro navigacijos paslaugų teikėja PANSA Baltijos funkcinį oro erdvės bloką sukūrė 2012-aisiais. Baltijos FOEB‘as leidžia pasiekti didesnį oro erdvės pralaidumą, gerina oro eismo valdymo tinklo veiklos rezultatus ir padeda sutrumpinti oro kelius, kartu sumažina aviacinių degalų naudojimą bei išmetamų teršalų kiekį.

Sukurti funkcinius oro erdvės blokus Europos Sąjungos valstybės buvo įpareigotos iki 2012-ųjų gruodžio 4 d. Bloką dažniausiai sudaro 2-4 šalys. Pavyzdžiui, Lietuvos kaimynai latviai ir estai funkcinį oro erdvės bloką NEFAB yra sukūrę su suomiais ir norvegais, o danai ir švedai darbuojasi bendrame DK-SE FOEB bloke.

 

Vytautas Beniušis
Komunikacijos vadovas
Tel. 8 706 94509
Mob. +370 687 26001
el.p. beniusis.v@ans.lt

Rekvizitai

 

 


 

 

Rodūnios kelias 2, LT-02188 Vilnius 
Tel. +370 706 94 502, 
Faks. +370 706 94 522 
El. paštas info@ans.lt

 

    

Įmonės kodas - 210060460 
PVM mokėtojo kodas - LT100604610 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre kodas 210060460